:::: МЕНЮ ::::

Лялька – мотанка Спасівка МК


Пропоную ще один свій майстер-клас з виготовлення народної ляльки. Він відрізнятиметься від попереднього. Лялька , яку ми виготовлятимемо сьогодні, по-перше,не має сакрального хреста замість обличчя ( до речі, не у всіх регіонах в давнину ляльки мали сакральний хрест, в більшості такими були ляльки із Подніпров’я); по-друге. наповнювачем для неї буде подрібнена трава меліси ( замість меліси можуть будь-які інші цілющі трави); по-третє, для виготовлення нашої ляльки ми будемо використовувати тільки тканину, ніяких паличок, кукурудзяних початків, шишок тощо для основи. Щоб лялька мала оберегове значення, її хрестоподібну фігуру ми формуватимемо із цілого клаптика тканини.
Отже, для виготовлення ляльки нам потрібно два однакових білих ( а краще тілесного кольору) квадратних клаптики тканини – для фігури ляльки. Розмір їх довільний, але я беру такі, щоб їх діагональ була удвічі більша за бажану висоту лялечки. Далі запасіться двома кольоровими прямокутниками кольорової тканини (кольорова гама – весела, гармонійна, літня), один з яких (для верхньої спіднички) вужчий від другого приблизно на 2 см. Крім цього, потрібні шерстяні або бавовняні (гарус чи ірис) нитки для зачіски. Це – основне. Для прикрашання ляльки я використала штучні квіти і яблучка, які зшила із ситцю, кошичок- із клаптика лляного мережива. І, звичайно, хіба може бути лялька без намиста. На мою думку, цю прикрасу нашої дівчини-Спасівки добре зробити з різнокольорових намистинок. Ну, а тепер мій майстер-клас у фотографіях.

Формуємо голівку, насипавши траву на середину складених докупи двох клаптиків білої тканини і перев’язавши ниткою

Відгортаємо кінці одного квадрата догори, а з другого формуємо тулуб, так само як ми робили голівку.

Протилежні кути верхнього квадрата загортаємо досередини ( як в орігамі) , після чого зав’язуємо їх на кінцях- отримаємо ніби долоньки.

Робимо жилет із стрічки. Його примотуємо!

А далі потрібно примотати нижню спідницю. ЇЇ ми примотуємо ніби навиворіт і “догори ногами”, як на світлині.

Відгортаємо вниз нижню спідницю і на неї примотуємо верхню.

Лишилось зробити волосся, заплести косу. Лялька готова. А щоб її образ став довершеним ,- проявляємо фантазію. Тоді у кожної майстрині, дорослої чи малої., вона буде єдиною, неповторною.


Бажаю успіху!



1 коментар

І як вам стаття?