:::: МЕНЮ ::::

Як зробити ляльку – мотанку Ангелятко

Ангел, ангол, янгол – з грецької мови aggelos означає "вісник". У релігійному культі ангел – це надприродна істота, посланець, вісник Бога. Його місія – оберігати людей, бути посередником між ними і Богом. Зазвичай ангела зображують у вигляді юнака з крилами. Кожна людина має свого ангела – охоронця. Кажуть, що коли дитя усміхається уві сні, це означає, що на неї дивиться ангел. Ангел-хранитель – це зірка- охоронець, яка дістається кожному при народженні. Саме тому у кожного з нас є день Ангела. Ця зірка постає на небі, коли людина народжується і падає з неба, коли людина вмирає. "Зорі – то янголи дивляться. У кожного є свій янгол: то він і пильнує за душею, стереже її щоб, бува, що лихе не спіткало. Отож, як зірочка покотиться, то душа переставиться". Ангела – охоронця завжди шанували, молилися до нього.
Молитва до ангела охоронця
«Ангеле Божий, охоронителю мій святий, на збереження мені від Бога з небес даний, сердечно молю тебе: ти мене просвіти, і від усякого зла вбережи, на добру справу настав і на шлях спасіння направ. Амінь»

День іменин завжди вважався у християн важливішим , ніж день народження. Святкування іменин почали у 17 столітті. А у 20-30- роках минулого століття було заборонено святкування дня Ангела. У Росії Іменини святкували дуже пишно, якщо була така можливість. Зранку іменинник або іменинниця надсилали гостям іменинного пирога. Розмір надісланого пирога залежав від значимості гостя. Хрещеним батькам зазвичай надсилалися солодкі пироги на знак особливої пошани, коли сходились гості., іменинників обдаровували подарунками. Духовні особи благословляли образами, а світські гості дарували відрізи тканини, кубки, вітальні листівки, гроші. Діти дарували паперових ангелочків. Неодмінним пригощанням за святковим столом був іменинний пиріг. У народі казали : «Без млинця – не Масниця, без пирога – не іменинниця». Найкращою начинкою для такого пирога вважалася свіжа або солона риба. Також начиняли пиріг м’ясом, картоплею, салом, грибами, ягодами. А ще обов’язково пекли пиріг з капустою та пиріг з родзинками, для якого відводилась особлива роль. У розпалі святкування пиріг розламували над головою іменинника, і коли на нього сипалась начинка, гості примовляли : «Щоб на тебе так все життя сипалось золото і срібло». В Україні перед святом сім'я варила пиво і пекла іменинні пироги і короваї.В день самого свята іменинник зі своїми рідними ходив до церкви на службу, замовляв молебень за здоров'я, ставив свічки і молився біля ікони свого небесного покровителя. Українці обов’язково на закінчення свята співають іменинникові “Многая літа».

Людину часто називають грішним ангелом (не-ангелом), тому кажуть: "Чоловік не ангел, щоб не согрішив". Про лагідну, добру людину говорять, що вона має ангельську вдачу. Часто ангелятком називають гарне, красиве дитя.
Отож і спить собі дитина,
Мов янголяточко в раю (Т. Г. Шевченко).

Що ж можна подарувати іменинникові особливого на день його ангела?
Можна купити ангелика з гіпсу, глини, скла або іншого матеріалу у супермаркеті. Тепер цього добра (в переважній більшості китайського виробництва достатньо) величезний вибір і на будь-який гаманець. Але тим то і відрізняється це свято від дня народження. На день ангела з давніх давен не прийнято було дарувати дорогі подарунки. Тому даруйте ангелят, зроблених вашими руками – паперових- витинанок, намальованих на листівках, вишитих і виплетених. Такий подарунок зберігає тепло ваших рук і серця, тому буде відмінним оберегом, що охороняє свого володаря.
Сьогодні я покажу як можна зробити ангелика на основі української ляльки-мотанки на щастя. Така лялечка має руки і ноги на відміну від інших. для того щоб її зробити, потрібно прямокутний клаптик білої тканини (лляної , бавовняної – натуральної), нитки для волосся, вата, мереживні стрічки, нитки для мотання.
1. Скручуємо тканину у тугий валик, згинаємо навпіл і перемотуємо туго ниткою (для голівки)

2. З другого клаптика скручуємо тугий валик для рук і обмотуємо його ниткою за сонцем. Нитку не обриваємо.

3. Формуємо голівку з вати, намотуючи її на верхню частину першого валика.

4. Тією ж ниткою примотуємо руки до тулуба, відділяючи талію.

5.Із мережива викладаємо крила, примотуємо. Тоді закриваємо нитку, котрою примотували крила, двома клаптиками мереживної стрічки схрестивши їх на грудях і примотавши на талії. Після цього примотуємо дві спіднички (верхню – з мережива), підперізуємо золотистою стрічкою.

6. Із ниток робимо перуку, прикріплюємо її до голівки. Я використовую шматочок двостороннього скотчу. А потім зав'язуємо на голівці золотисту стрічку або шнур.

І ось ангелятко готове.

Ще кілька моїх ангелят

А це ангелятко – на різдвяній ялинці.4 коментарі

І як вам стаття?