:::: МЕНЮ ::::

Рождена – Родосвіта

Родосвіта – народжена світлом/світлого роду.
Рожана/Рожена/Рождена – народжена/яка народжує. Обидва ці імені слов’янські. Ім’я моїй новонародженій лялечці якось “приклеїлось” само. Я навіть не роздумувала, як я її назву. Можливо, це сталось тому, що Рождена народжувалась довгенько, і тому, що мені хотілось її одягнути у щось сонячне. Навіть якось одразу спинилась на виборі узору – такого сонячного, яскравого (гуцульського, з колекції моєї улюбленої Мирослави Шандро).
До слова, основа Рождени – кукурузяний початок. При виготовленні ляльок наші пращури як основу часто використовували кукурудзяні початки. Кукурудза, серед інших рослин, у слов’ян а також і в християнські часи мала магічне значення. Прикладом архаїчних традицій, що продовжували практикуватися під час різдвяних свят, є наступна. У Рахівському районі Закарпаття для того, щоб роїлися бджоли, господар-пасічник підкидав до стелі кутю. Щоб добре неслися кури, господиня насипала в рукав кукурудзу і, годуючи, промовляла: «Як ся тота киндириця рясно сипле з мого рукава, так обися мої кури рясно неслися».
А ще з кукурудзою пов’язана традиційна форма взаємодопомоги в українців. так звана толока “луплення кукурудзи”, на яку збиралась в основному молодь.

Цікаво, що чоловіче ім’я Рожден – грузинське і означає “світло віри”.І як вам стаття?