:::: МЕНЮ ::::

… Ой зов’ю вінки, да на всі святки, ой на всі святки, на всі празники, та рано, рано – на всі празники…

Так співали дівчата на Купальські свята. плетучи вінки. Як тільки -н о розвидниться й дівчата вмиються водяною росою та тирлич-зіллям, усі гуртом йшли до лісу та в поле збирати квіти для вінків. Коли ж віночки вже сплетені, зілля, яке залишалося, кидали у воду або розтрушували, співаючи:

…По саду хлджу, виноград саджу.

Посадивши, та й поливаю.

Ой поливши, та й нащипаю.

нащипавши, віночки зів'ю,

віночка звивши, на воду пущу:

хто віночка пійме, той мене візьме.

 Після цього дівчата водили хороводи з вінками. Причому кожна мала по два вінки. Вони піднімали їх угору до сонця, співаючи купальських пісень.

А під вечір ці вінки пускали на воду й вороджили – хто, коли  і з ким побереться. Звичай плести вінки прийшов до нас з доісторичних часів. Згубити вінок означало позбутися незайманості. . А віддати вінок коханому  –  віддатися йому. Пускати вінок на воду- ворожити про майбутнє. Зазвичай купальські вінки плели із польвих квітів. Дівчата вплітали у свої вінки любисток, м'яту, полин, сокирки, дивосил,  маки, колосся. І , звісно, кожне зело мало для дівчини певне значення. так, приміром , волошки, нагідки, шафран, петрушка вважалися любовним зіллям, м'ята  вважається оберегом дітей та їх здоров'я, зокрема, волошки – символ хлоп'ячої краси і доброти, дівочої скромності та ніжності, полин означає гіркоту життя, і   в той же час є оберегом від відьом і дідьків.

Пускаючи на воду вінки, дівчата приносили пожертву богині кохання Ладі і її чарівній доньці Лелі. При цьому примовляли: "Хто віночка прийме, той дівчиноньку візьме. Хто вінка дістане, то той моїм стане". Плетений вінок із колосками був символом добробуту тпа плодючості.

 Ось такі знання про віночок купальський дійшли до наших часів. А плести віночки дівчата полюбляють і понині. Тож вони із задоволенням робили це у дитячій бібіліотеці № 5. яка знаходиться  на Сонячному масиві. у файному місті. 

А після того, як вінки були сплетені, дівчатка із задоволенням позували перед фотокамерою. Ну хто ж з дівчат не мріє трішки побути польовою русалонькою ?

IMG_3722

IMG_3720

 

IMG_3728

IMG_3733

IMG_3739

IMG_3747

IMG_3755

IMG_3757

IMG_3759

IMG_3760

IMG_3761

Більше світлин дивись тут:https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/photos_albumsІ як вам стаття?