:::: МЕНЮ ::::

© Лялька з кукурудзяного листя

Сьогодні побувала в селі мого дитинства. Не сама, а з онучком. Він ще тут ніколи не був, тому дістав немало вражень. А тим більше, що було з ким погратись – сільські хлопчаки відрізняються від тих, що ростуть на асфальті.
Для мене ця поїздка була черговою подорожжю у дитинство. Малий вперше побачив, як росте кукурудза. Отут я й згадала, як малими ми робили з кукурудзяних початків ляльки. Відламували ще недозрілу кукурудзу з пишним волоссям (рильцями), завертали у кольорові клаптики тканини (цього добра у мене завжди було повно, бо мамина сестра – моя цьоця – була кравчинею) і отримували ляльку. Я привезла один качан додому і вирішила зробити ляльку. Тож поділюсь, як я це робила. Мені дуже хотілось швидше побачити результат, тож я мотала свою красуню із свіжого листя. Не знаю,скільки часу вона у мене пробуде. Але мені подобається сам процес народження ляльки. Маю надію, що вона висушиться сама на кілочку у кімнаті.
А взагалі рекомендують (принаймні в інтернеті колись зустрічала) перед початком виконання іграшки слід підготувати листя з кукурудзи (початки) – просушуити і листя, і рильце в тіні, щоб воно не втратило колір. Коли листя і рильце просушиться, занурити в воду, струсити вологу і праскою попрасувати кожен листочок.
Я цього всього не робила. але лялечка вийшла гарненька.
Отже, мій майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки з кукурудзяного листя.
1. Оббираємо листя з кукурудзяного початку і обережно відділяємо рильця(це буде волосся лялечки)

2.Кілька листків розділяємо на не дуже широкі смужечки, складаємо одна на одну, потім на них хрест-навхрест волосся.

3.Перегинаємо листя і перемотуємо ниткою, формуючи шию ляльки. Вкладаємо згорнений прямокутник з листка між листя – це ручки. Тією ж ниткою перемотуємо під руками, формуючи талію.

4.Беремо широкі листки, обрізаємо їх так, щоб утворились прямокутники і примотуємо по лінії талії знизу, піднявши їх догори. Це буде спідничка.

5. Відгортаємо спідничку вниз. Маскуємо нитки листям і перев’язуємо на талії стрічкою. так само робимо зачіску – зав’язуємо стрічку чи заплітаємо кіски.
Лялечка готова. Щоб лялечка висохла, настромлюю її на шашликову паличку , яку встромляю, наприклад, у вазон. Це вже у кого яка фантазія.

Спробуйте , і у вас обов’язково вийде. А головне – отримаєте задоволення і ви , і ваші дітки.3 коментарі

    • Відповіcти lelitka |

      Дякую, Женю. Єдине, що вона висихає.  А взагалі., є технологія виготовлення ляльки з кукурудзяного листя. І не з сирого, а висушеного. Є майстри, які роблять такі ляльки. Хочу спробувати, вже й листя маю насушене. Але все руки не доходять.

І як вам стаття?