:::: МЕНЮ ::::

Лялька із кукурудзяних обгорток

Нарешті мої висушені кукурудзяні обгортки дочекались , що їхня заготівельниця про них згадала. Це – про мене. А я і не забувала. І кожен раз, витираючи пил під стареньким журнальним столиком, переставляла з одного кутка в інший коробку з-під взуття, у які мирно спочивали, сумували, чекали ці обгорточки. Спочатку,тільки туди потрапивши, вони були ніжно-зелені.  Це ж з них, свіженьких, я зробила першу лялю . Її портретик є на сторінці мого блогу. Ляля довгий час жила серед зелені аспарагусу, потім висохла, розсипалась і… ну, що було далі, – сумно. Одне слово – її вже нема.

Тож якось на вихідних я  в черговий раз озброїлась ганчіркою, щоб як зазвичай зайнятись прибиранням і натрапила на ту коробку. Ну, і не втрималась. Згадала, що десь читала про те, що обгортки потрібно перед роботою з ними проварити. Але ж нетерплячка взяла гору. Мене вистачило на чекання протягом 10 хвилин доки обгортки запарються окропом. тут згодилась гусятниця – вибачайте, іншого підходящого посуду не знайшла. Отож листочки-обгорточки прийняли баню. підсохли на рушничку. За роботу. Хочу відзначити, що насправді листя стало еластичним. Так що легко спліталось у кіски, скручувалось у шнур. Хоча, гадаю, якби я проварила його, то було би ще ліпше. Сухий матеріал у мене ще є, так що наступного разу  спробую саме проварити.

На цих світлинах ділюсь процесом виготовлення своєї лялечки із кукурудзяних обгорток (другої вже). Майже все те саме, як при виготовлення мотанки із клаптиків тканини. Цікаво, що ляльки з кукурудзяних обгорток роблять по всьому світу, а особливо  – в Америці, Мексіці… Там жеж тієї кукурудзи росте!…Та й не тільки ляльок мотають-плетуть, ще ангеликів. Зрозуміла, що насправді кукурудзяні обгортки – чудовий матеріал для творчості і простір для фантазії. Правда, потребує терпіння. Зрештою, як і будь-яка творчість і будь-яке ремесло.

Ось так за кілька годин  народилась моя лялечка. Зрозуміло, це ще не шедевр, але своє, рідне, зроблене своїми руцями. Такої неможна купити в магазині.  Отримала неймовірне задоволення від процесу творення.Незабаром їй колєжанку змотаю. Попереду літо, канікули, кукурудза – буде чим із дітьми зайнятись. Приєднуйтесь!

МК 1

МК2

IMG_2751 (2)IMG_2754 (2)

 

 Нагадаю, що у закарпатському селі Вишково майже у кожному домі займаються плетенням із кукурудзяних обгорток і листя – від маленького до великого.  Чого тут тідльки не плетуть: дзвіночки. капці, сумки, брилі… Ось така вона -кукурудза! Корисна і красива!І як вам стаття?