:::: МЕНЮ ::::

Я ведмедика люблю…

Сьогодні мова піде ще про одну тварину -символа України – ведмедя. Вважають, сама назва його означає «відає, де є мед» («відає мед» чи «мед відає»). Кожної весни, виходячи зі свого барлогу, ведмідь символізує оновлення життя, початок нового життєвого циклу." Йому приписували значну магічну силу: сам лісовик – то його брат, а чорт – йому навіть не рівня, бо боїться ведмедя, який, окрім чорта, може приборкати і водяника, і домовика; а серце ведмедя, якщо його з'їсти, порятує і вбереже від усіх хвороб. Ведмедя настільки шанують, що він має свої календарні дні: 27 вересня, на Воздвиження Чесного Хреста, лягає у барліг; 25 грудня, при народженні нового Сонця, та 6 лютого лютого, в день Оксани Веснопровісниці, перевертається на інший бік. 15 лютого на Стрітення, виходить подивитися, як Зима з Весною зустрічається; а на «теплого» Олексія, що 30 березня, або, якщо холоди ще тримаються, 7 квітня, на Благовіщення, виходить з барлогу. Це мудрий, сильний і незалежний звір, який, як правило, нікого не турбує, якщо не турбувати його." ( Джерело- http://about-ukraine.com/index.php?text=379)

Ось підбірка народних приказок та прислів'їв про ведмедя:

Буває, що й ведмідь літає.

Ведмідь в лісі ще,а вже шкіра на нім продана.

На живому ведмеді шкури не купляй.

Ведмідь на ретязі товсто реве.

Ведмідь реве і корова реве, а хто кого дере – і сам чорт не розбере.

Два ведмеді в однім берлозі не живуть.

Де медвідь, там і шкура.

До меду тягли ведмедя за вухо, а від меду – за хвіст.

Тягли медведя до меду та урвали вуха, тягли медведя від меду та урвали хвіст.

Медвідь пиво варить.

Медвідь танцює, а циган гроші бере.

Не жируй з ведмедем, а то він тебе задавить.

Не прав ведмідь, що корову з'їв, не права корова, що в ліс пішла.

У ведмедя десять пісень, та все про мед.

Чи чорт видав, щоб ведмідь щебетав?

Джерело. Прислів'я та приказки. Київ. Наукова думка-1989

А казочки? Діти люблять казочки.  І , звісно, неодмінним персонажем казок, загадок про звірів є ведмідь. Але про це трохи згодом. А зараз – до майстерні!

 Настав час зробити дітям, а то й собі, забавку – ведмедика. Щоб його зробити. потрібно небагато – гарний настрій, клаптик лляної чи бавовняної тканини, синтепух для наповнення, наиточки для вишивання і шиття, намистинки для очей та щось цікаве для декору. ( Хто що забажає. Все залежить від характеру вашого ведмедика.  А ще, напевне, теж головне – бажання і трохи терпіння.

1.11

2.12

3.13

4.14

5.15

6.16

7.17

8.18

9.19

 

 



І як вам стаття?