:::: МЕНЮ ::::

Великодня витинанкова пташка

У неділю – Великдень. Ви, дорогі мої, напевно уже приготували великодній кошик, розписали писанки. Залишилось прикрасити оселю, спекти паски.  

У давні часи українці на Великдень прикрашали свої хати витинанками,  великодніми пташками. Зазвичай великодніх голубів робили з писанки,  крашанки. Прикріпляли до яйця паперові візерунчасті крильця, з тіста робили голівку і підвішували таку птаху під образи.  На великодніх витинанках теж зустрічалися пташки. Тож ми з вами зробимо святкову великодню витинанку – пташку. Може, то жайворонок. може, ремез. Одним словом – весняна пташка.

Вона може слугувати прикрасою. якщо ви підвісите її в оселі. А ще у неї можна покласти писанку.

Отож для великодньої пташки нам потрібно зовсім мало: аркуш паперу А4, простий олівець, клей ПВА, ножиці і гарний настрій.

Якщо хтось думає що потрібно мати особливий хист до малювання, то він помиляється. Навіть маючи елементарні навички тримати олівець у руках, можна намалювати ось таку просту об’ємну пташечку.

Отож, крок за кроком.

1.Складаємо аркуш А4 вдвоє (коротка сторона до короткої).

2.Малюємо силует пташки (починаючи від згину) .

3.Вирізаємо силует .

4.Промальовуємо орнамент, прорізи на силуеті.

5.Гострими ножицями витинаємо прорізи.

6. Розгортаємо заготовку.

7. Загинаємо догори грудку і вклеюємо між боковими частинками грудки і голівки.

8. Загинаємо догори хвіст ( з витятим орнаментом), склеюємо кінчики маленького хвостика, вивертаємо великий хвіст зверху ( див. світлину).

Пташка готова.

IMG_2874 (2)

Untitled collage

Untitled collage1

Untitled collage1

Untitled collage2

IMG_2742

IMG_2810

Веселого Великодня! Христос Воскрес!І як вам стаття?