:::: МЕНЮ ::::

У казковому світі дитинства

Вже втретє у файному місті відбувся Всеукраїнський конкурс виставка "Українська іграшка руками дитини". Це захоплююча подорож у світ дитинства. Погодьтеся, що кожен з нас у дитинстві мав улюблену іграшку. Для когось нею був плюшевий ведмедик, для когось – машинка без одного колеса.  Але, напевно, найдорожчими іграшками були ті, які дитина сама собі зробила. Ті ж самі машинки із використаних сірникових коробочок із картонними коліщатками, нанизаними на загострену, паличку,  чи паперові лялечки  із багатим паперовим гардеробом у коробці з-під маминих туфель. У кожного покоління свої іграшки. Але витоки їх сягають глибокої давнини. Діти -то такий народ, який перетворить на забавку, здавалося б, на думку дорослого, абсолютно непотрібну річ. На те вони й діти.

Сьогодні мала нагоду втретє побувати на виставці іграшок, створених дитячими руками.  Цього року виставка змінила свою локацію- перемістилася у школу народних ремесел. Конкурс проводиться за ініціативи членів Тернопільського обласного осередку НСМНМ України. Організацію взяли на себе працівники школи народних ремесел. На конкурс-виставку надіслали роботи дітки із різних кутчків України, а також учні Тернопільських шкіл і навчальних закладів Тернопільської області. Звісно, були переможці, яких журі відзначило грамотами і цінними призами. Нагороди – дипломи отримали всі без винятку учасники виставки та їх наставники. 

IMG_0410

IMG_0411

IMG_0417

IMG_0409

IMG_0406

IMG_0399

Іграшки -різноманітні. І за матеріалами, із яких  вони виконані, і за змістом. Тут можна побачити забавки із трави, із рогози, із соломи, дерев'ячних коників та пташок, глиняних свищиків , баранчиків, лялечок шитих і мотаних, з тканини і з ниток. Ви навіть зустрінете тут мультяшних героїв – Меньойонів, зроблених із кукурузних початків. Ото вам сучасні діти! Скажете, не традиційно, не  по-українськи? Але ж фантазія яка! Двадцять перше століття і іграшка з кукурудзи!

IMG_0405

Хіба можна знайти у крамниці такого равлика (Дарчик Солодар із Черкас)? А цих смішних меньойонів?

IMG_0408

IMG_0397

IMG_0434

Перша перемога  і перше інтерв'ю

IMG_0425

IMG_0416

Світлини учасників ( не всі)

А у кутку розкинуло свої віти великодне дерево із писанковими та витинанковими пташками.Є на що подивитися і отримати насолоду від споглядання всієї цієї дитячої рукотворної краси.  Не знаю, як хто, а я отримала величезний позитив від побаченого. Потрібна ця справа – долучати дітей до творчості. Приходьте, дивіться. думайте! Так. саме думайте, як зберегти бажання наших діток творити! Творити красу своїми руками, а не лише проводити час з гаджетами.  

IMG_0401

Поряд лялечка на гойдалці з Черкас і ведмедик маленької тернополянки.

Біьше світлин на Фесбук https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/photos_albums

https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.1800762110049794&type=3І як вам стаття?