Рік Синього Коня вступить у свою силу 31 січня 2014 року і триватиме до 18 лютого 2015 року. А це означає, що кожен ще має час, щоб до нього підготуватися відповідним чином, зокрема запастися синенькими або зеленими кониками. Хоча Космічний елемент року дерево, гадаю. що коники можуть бути і з ниток, і з тканини, та й, взагалі, хто з чого собі вигадає. Отож, починаємо розводити коників. Для початку у моїй новорічній конюшні вже оселились два чотири коники з бавовняної тканини (з них – два синіх) і один нитяний ( ну, він, як бачите, не зовсім синій, зате у хвості є блакитна стрічка).
В українців кінь є символом і працьовитості, і творчості (згадайте Пегаса – Крилатого коня, котрий є символом творчих людей), і відданості та вірності у роботі. Крім того, кінь – чудовий народний синоптик. Кінь хропе – на негоду,а фиркає – на тепло; трясе головою і закидає її догори – чекайте дощу; якщо ж лягає на землю влітку, буде волога. сира погода, а якщо взимку, – то чекайте снігопаду та хуртовини.
Окрім того, серед іграшок, якими споконвіку гралися маленькі українські діти, завжди були коники. Їх вирізали з дерева, ліпили з глини, виплітали із трави та соломи і. звичайно, шили з тканини.
Нехай зроблені вашими руками коники тільки фиркають і приносять гарну погоду надворі і в душі. А ще- приносять радість дітям, друзям, родичам , як теплі подарунки.
Для того щоб зробити таких коників, потрібно невеличкі клаптики бавовняної тканини (майже у кожної господині вдома є кольорові залишки), гачок для плетення, кольорові нитки для в'язання (зовсім трішки), синтепон або вата для наповнення.
Перше, що треба зробити – лекало з артону. Для цього намалюйте на картоні контури коника і виріжте (розміри. які захочете), особисто я не користуюсь готовими лекалами,оскільки тут особливого вміння художника не потрібно. Так що можете скористатися і тим, що я намалювала. Спеціально сфотографувала його на листку в клітинку із шкільного зошита, щоб ви мали уявлення про справжні розміри нашого маленького коника.
Крок другий. Складіть удвоє клаптик тканини лицквою стороною досередини,прикладіть лекало, обведіть його по контуру і виріжте з невеличким (4 мм) запасом для шва.
Крок третій. Швом назад голку прошийтте поконтуру, залишивши не животику 2 см незашитими.
Крок четвертий. Виверніть фігурку коника і наповніть синтепоном чи ватою, зашийте отвір потайним швом.
Крок п'ятий. З кольорових ниток зробіть китицю-хвостик і пришийте .
Крок шостий. Коьоровою ниткою зробіть 5-6 стібків петельним швом від вушка до спини, закріпіть нитку. Після цього виплетіть гриву гачком із таких же ниток, вив'язуючи за схемою : 1 стовпчик без накиду, 1 стовпчик з накидом, 1 стовпчик з двома накидами, 1 стовпчик з накидом,1 стовпчик без накиду. І так 4-5 разів, в залежності від кількості петельок шва на шиї коника. Гриву можна зробити і по-іншому, наприклад, закріпивши жмутики ниток (китиці) в кожну петельку.
Крок сьомий. Ошатну попону можна зробити із тасьми, що імітує вишивку, або вив'язати з кольорових ниток. Залишилось прив'язати нитку на спині, за яку ми підвісимо нашого коника на новорічну ялинку,
А такого коника мене навчила робити майстриня Олена Харченко. З ним, звичайно, треба побавитись.
http://art-banderoli.blogspot.com/p/document.html
Чудовий МК!!!!
Дякую! Користуйтесь на здоров'я!