:::: МЕНЮ ::::

Львів і джаз

Як відомо,джаз (англ. jazz) виник на межі XIX—XX століття в США як синтез африканської та європейської культур та отримала згодом повсюдне поширення. Подальший розвиток джазу відбувався за рахунок освоєння джазовими музикантами і композиторами нових ритмічних і гармонійних моделей.
Моє знайомство з джазом відбулось ще в студентські роки, у 80-х. Джазом захоплювався мій хлопець (згодом він став моїм чоловіком). Я мала ще тоді дуже слабке уявлення про цей напрм у музиці, навіть не сприймала його. Та з ким поведешся, того й наберешся. Я навіть пам’ятаю, як “Диксиленд” із Ленінграда виступав у Тернополі і ми були на концерті у тодішньому палаці культури”Октябрь” (тепер палац “Березіль”ім. Леся Курбаса). Це було неперевершено! А потім не один раз, буваючи в Києві на книжковому базарі , що на Петрівці, ми обов’язково йшли на те місце. де продавали старі платівки із записами світового джазу, тут можна було купити фірмові платівки, привезені із Америки, Анлії. У цьому місці завжди панувала якась особлива атмосфера. Тут можна було побачити людей різного віку, котрі цікавились джазом і любили його.
Остання моя подорож до Львова співпала із третім днем ІІІ Міжнародного джазового фестивалю ALFA JAZZ FEST. Так що цей, день проведений у Львові, був суперським. Здавалось, весь Львів вийшов на вулицю, весь Львів упивався джазом.
Я не втрималась і зняла на свій непрофесійний Canon все, що мені подобалось, на згадку.

Джазовий дослідник Маршалл Стернс (1908—1966) в книзі «Історія джазу» характеризує джаз як синтез «білої» та «чорної» музичної культури:
«Передусім, де б ви не почули джаз, його завжди значно легше впізнати, ніж описати словами. Але й в найпершому наближенні ми можемо визначити джаз як напівімпровізаційну музику, що виникла в результаті 300-річного змішування на північноамериканській землі двох великих музичних традицій — західноєвропейської та західноафриканської, тобто фактичного злиття білої та чорної культури. І хоча в музичному відношенні переважаючу роль тут зіграла європейська традиція, але ті ритмічні якості, які зробили джаз настільки характерною, незвичайною і легко впізнаваною музикою, безсумнівно, ведуть своє походження з Африки. Тому головними складовими цієї музики є європейська гармонія, євро-африканська мелодія та африканський ритм».

Супер!

“Камерата” з Білорусі із своїми композиціями. Бітбокс

Закриття. ДжамалаІ як вам стаття?