:::: МЕНЮ ::::

Концерт юної львів’янки у файному місті

Неділя… Свято Трійці, а в народі – Зелені свята… Сьогодні йду на концерт у музичну школу. Десь тиждень тому зателефонувала Людмила Петрівна Конєва і запросила на концерт своєї онуки Вероніки. Людмила Петрівна – моя вчителька, яка навчала мене гри на скрипці .Давно це було. І давно я не граю, але дуже люблю слухати скрипкову музику. Аж серце крається. Так от, Вероніка Шукайло – онука і донька скрипалів, адже і бабуся, і дідусь, і мама її  – скрипалі. Династія… Вероніка закінчила музичну десятирічку у Львові,  наразі – студентка четвертого курсу Львівської консерваторії. Займається у класі Народного артиста України Ігора Михайловича Пилатюка. До речі, Ігор Михайлович – наш земляк, він в свій час навчався у Бучацькій музичній школі, а згодом закінчив Тернопільське музичне училище. Незабаром ( 16 липня) він святкуватиме 60-річний ювілей.

Це, напевно, символічно, що концерт ( не перший уже) Вероніки відбувається у на сцені музичної школи №1 ім. Барвінського у Тернополі. Адже саме тут ще й досі працює Людмила Петрівна Конєва, у цій музичній школі навчалась мама юної скрипальки. Тут і стіни допомагають.

Я прийшла у школу завчасно. Хотілось поблукати знайомими коридорами, заглянути у клас, де  навчалась. У залі, де мав бути концерт лунала музика. Двері були відчинені. За роялем – юнак. Мабуть, концертмейстер, подумалось. Вгадала… Зала не була переповнена, але ті, хто прийшов – це справжні цінителі високої музики. Як сказав ведучий концерту, «солідна публіка».

І ось на сцені з’явилась Вероніка. Тендітна, сором’язлива, із скрипкою в одній руці і з смичком – в другій..

І зазвучав Бах. Це було неперевершено! Далі – Концерт Стравінського, «Вальс-скерцо» Чайковського, Фантазія на теми опери Россіні «Отелло» Г.Ернста… Здавалось, порвуться струни. Слухала і думала: «Звідки ця сила у цієї тендітної дівчини?» Ці флажолето, піццікато, стакатто – це було неперевершено! Просто молодець!  Звісно, я  не музикальний критик, але все ж трохи розбираюсь у музиці, у техніці виконання. Вероніка гідна продовжувачка династії. І так хочеться побажати їй успішного майбутнього. Щасти тобі, дівчинко.

 І як вам стаття?