:::: МЕНЮ ::::

Білоруські сторінки. Вечірка

Сторінка сьома. Вечірка

Після напруженого дня – смачна вечеря. А далі душа прагне видовищ, відпочинку. Білоруські друзі чудово все продумали і влаштували вечірку, на якій ми гарно відпочили, поспілкувалися. Після спекотного білоруського сонця так хотілося прохолоди. Тож нас запросили у літню концертну залу у внутрішньому дворі коледжу. Пречудове місце. «І бачыць Бог: есть музыка над нами!» – прекрасні слова. І вона, музика, об’єднує!

 

IMG_3841-001

IMG_3844-001

IMG_3846-001

IMG_3862-001

IMG_3853-001

IMG_3866-001

IMG_3850

 

Учасники історико-етнографічного клубу знайомили гостей із білоруським фольклором: звучали мелодійні старовинні білоруські народні пісні у виконанні гурту юнаків, Наталі та Дениса Сухих. Денис ще й про білоруський народний інструмент розповів. А звук у неї як у волинки. Звісно, співали і гості. А як же нам українцям було не співати ? «Била мене мати березовим прутом», виявляється, і українська і білоруська народна пісня! Відрізняється лише останній куплет. Співали на дві мови разом: ми – українською, учасники гурту – білоруською А останній куплет разом – білоруський варіант. Вийшло гарно. Вразили усіх пісні литовської делегації! Виявляється, ці щирі. відкриті литовські дівчата не лише неперевершені майстрині витинанки, а й чудові співаки. Хоч ми нічого не розуміли, про що співали Одета, Егле, Вілія, Гіта, Ювента,-це було прекрасно! Хоча приспів купальської пісні ми дружно повторювали за Егле. І виходило чудово! Далі лунали білоруська «Косив Ясь конюшину», російська «Подмосковные вечера». Такого гарного злагодженого хору, мабуть, Молодечненська сцена ще не чула. Та це ще не все! Білоруси вирішили навчити усіх ще й  своїх танців! Так що довелось побувати у ролі учнів  Школи народного білоруського танцю. До речі, їхні деякі танці дуже схожі на галицькі польки. Я теж не встояла перед запрошенням потанцювати. Танцювала, доки не знесилилась,- досвіду ж нема. А першість серед гостей за правом належала литовцям! Ну й запальні вони!

Час пролетів дуже швидко. Пора  відпочивати.  Та й відпускати наших гостинних господарів, які цілий день нас бавлять. Завтра – відповідальний день. Завтра – відкриття симпозіуму – головної частини нашого зібрання. Потрібно переглянути доповідь.

 Світлин багато тут:https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.922761417849872.1073741973.100003480661326&type=3&uploaded=26

ДАЛІ БУДЕ…І як вам стаття?