За розкладом наступний урок – у живописній музеї-садибі М. І. Пирогова. (http://www.pirogov.com.ua/ ) Садиба має поетичну назву – Вишня і знаходиться на околиці Вінниці. Понад двадцять років жив, працював тут видатний учений, геніальний хірург, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог, чудова Людина.
Читати далі
Уроки нашої подорожі. Меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму. Ставка “Вервольф”
Отож, наступний урок ми проводимо в історико-меморіальному комплексі пам’яті жертв нацизму. Наш автобус під’їжджає до центрального входу у музей. Він створений на території колишньої ставки «Вервольф» (нині смт. Стрижавка Вінницького району). До слова, востаннє я тут була дуже давно. Принаймні, тоді це була лише територія з величезними бетонними брилами, розкиданими поміж дерев, та братською могилою військовополонених і громадян, які будували ставку.
Читати далі
Уроки нашої подорожі. Урок пам’яті в Музеї голодомору у Меджибожі
Після відвідання музею фортеці ми підійшли до колишньої каретної зали. Тут розмістилась експозиція першого в Україні Музею голодомору. Відкрили його у 2008 році. Жителі Західних областей України, зокрема Тернопільщини, не пережили такого, вони знають про ті страшні часи лише з підручника історії, фільмів, розповідей, тож, зрозуміло, що експозиція музею вразила моїх дітей. Адже тут вони побачили справжні, писані руками тих, хто пережив голод, чиї родичі загинули від голоду, спогади.
Читати далі
Уроки нашої подорожі. Історія з мистецтвом у Меджибожі
Нарешті ми дочекались нашої подорожі за маршрутом Тернопіль-Меджибіж-Вінниця-Умань.
Читати далі