:::: МЕНЮ ::::

Подорожуємо по рідному краю. Микулинці -Теребовля. Зупинка друга

Коротенька зупинка у лісі , і ми прямуємо до давньоруського міста, перша згадка про яке датується 1097 роком. Княже місто Теребовля… Якщо ви подорожуєте Західною Україною, обов’язково завітайте до цього чудового містечка. Тутешній Теребовлянський замок ввійшов до складу Національного заповідника “Замки Тернопілля”, як і Микулинецький. Він височів на горі над містом. На жаль, від колись величного замку залишились лише руїни. Його стіни досягають товщини 4-5 метрів. У 1670-х роках турецька армія зруйнувала місто і впродовж тижня тримала в облозі замок. З цією облогою пов’язана історія Теребовлянської ікони Матері Божої, яка зараз є у Львові в соборі Св. Юри.

Сучасна облога замку))

У Теребовлі є ще дві пам’ятки, які мали оборонний характер: “Монастир кармелітів” (1635 р.), який оточують муровані стіни з чотирма кутовими баштами, та “Церква Св. Миколи з дзвіницею” чотирнадцятого століття.

Монастир кармелітів

Образ Матері Божої, який перебував у Миколаївській церкві, виконаний на дереві, оздоблений шатами, золотом та сріблом. До 1939 року ця реліквія була заслонена блакитною завісою, яку відхиляли на храмовий празник і під час шлюбів, якщо того бажали молодята.

А це найкращий екскурсовод – Юля



І як вам стаття?