Щойно повернулась із виставки – конкурсу «Українська традиційна народна іграшка руками дитини», яка проводиться у Тернополі вже вчетверте, і стала справді Всеукраїнською. Виставка розмістилася у школі народних ремесел. На свято завітали автори іграшок, їх друзі, батьки. керівники гуртків, у яких займаються дітки.. З кожним роком розширюється географія конкурсу. Справді іграшка єднає Схід і Захід, Північ і Південь. Якщо ви завітаєте на виставку, то отримаєте неймовірно позитивні емоції, враження від справжніх творів народного мистецтва. Їх юні автори з Полтави, Харкова, Умані, Сум, Прилук , Богуслава, Ромен, Тернополя, Збаража, Підволочиська.
Традиційно іграшки були представлені у номінаціях:дерев’яна, керамічна, текстильна, паперова і з природних матеріалів. Зазвичай найбільше дитячих творів у номінації «Текстильна іграшка» – це ляльки-мотанки, шиті ляльки, іграшки-підвіски, коники. зайчики, виготовлені за старовиними техніками.
Цікаві, майстерно виконані керамічні іграшки. Особливо привертають до себе увагу твори вихованців гуртка «Гончарний двір « з Полтави. Чудова кераміка і у дітей, які навчаються гончарству у ШНР м. Тернополя.
Традиційними в українського народу були іграшки з дерева, природних матеріалів- трави,соломи, кукурудзяного листя. Тут і ляльки, і звірята, і пташки.
Представлена на виставці іграшка-витинанка. Як відомо, з паперових іграшок з далеких часів нам відомі лише великодні пташки, голуби. У паперових забавках, які ви побачите на виставці, нове бачення традиційної української витинанки , фантазія автора.
З якого б матеріалу не була виготовлена забавка, у неї вкладена душа юного автора. Тож обов'язково завітайте на виставку, приведіть із собою діток, друзів. Повірте, що ви не пошкодуєте. Адже це- зустріч із дитинством. А кожний з нас у душі назавжди залишається маленькою дівчинкою чи хлопчиком.
Учасників свята тепло привітала голова обласного осередку НСМНМУ Уляна Джигринюк. А спонсором конкурсу виступило підприємство «Молокія», яке підготувало для переможців чудові призи, за що ми дуже вдячні. Нагороди отримали усі – і діти, і педагоги, які долучають своїх талановитих вихованців до збереження традицій нашого народу.
Усі світлини на ФБ тут
https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.2390214551104544&type=3
І як вам стаття?