:::: МЕНЮ ::::

У бібліотеці-музеї робили великодню ляльку

До Великодня ще далеко. Але вже можна готуватись.  Ще якийсь місяць-другий – і Новий Рік, Різдво. А там – і Великдень не за горами. Як кажуть, готуй сани влітку. Перефразуємо цю відому приказку:готуй Кіру Саракості восени, тож якраз до передвеликодного посту будеш готовий. Що ми й зробили із  шестикласниками із Тернопільської школи №22, точніше – шестикласницями. Колись я вже вам розповідала про Кіру Саракості – грецьку Пані Посту. Нагадаю, що таку лялечку роблять мешканці Греції за сім тижнів до Великодня. І має ця лялька сім ніжок, не має рота та вух. Це нагадує грекам, що під час Посту не не можна пліткуати, переїдати, лаятись. Потрібно проводити час у молитвах і поводитися дуже гречно. Відомо, що греки робили таку лялечку зазвичай з паперу, картону і  розмальовуали її фарбами. Пані Посту  розміщували в хаті на видному місті і в кінці кожного тижня відривали ніжку, нагадуючи, що Великдень наближається. Отож  ми вирішили зробити Пані Посту саме так, як давно-давно почали колись робити ії мешканці чудової країни – Греції. От тільки додали нашим паннам трішки українського – не розмальовували, а витинали невеличкі взори на фартушках, спідничках, хустках. Зовсім трошки! І, скажу вам, друзі. лялечки вийшли пречудові. А головне – дівчатка залишились задоволені від процесу творення чарівної Пані і від отриманого результату. Про це красномовно свідчать щасливі усмішки маленьких майстринь на нашій світлині. 

А відбулося це творення дива у Тернопільській дитячій бібліотеці-музеї національної іграшки, яка знаходиться на вулиці Стуса. 

IMG_9631

Спочатку підготували черевички для своїх Пань.

IMG_9648

IMG_9653

Малюємо обличчя. Лише очі. ніс, брови. Дехто з дівчаток намалював очі закритими (мабуть. уявили собі , як Кіра Саракості молиться), а у декого Пані – з широко відкритими очима…

IMG_9654

IMG_9645

Пора і черевички прив'язати. Наша Пані буде роззуватися. Шкода ж їй ніжки відривати.

IMG_9660

IMG_9661

 

Ось такі наші Пані Посту.

IMG_9665І як вам стаття?