:::: МЕНЮ ::::

Подорож до Кривого Рогу. Частина друга. Виставка-конкурс витинанок

Сьогоднішня виставка-конкурс витинанок проходила у рамках V Всеукраїнського фестивалю народної творчості "Червона калина". Ініційована вона була громадською організацією "Фестивальна планета" та спільнотою майстрів народного мистецтва міста Кривого Рогу під керівництвом члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Маріанни Любас. Така подія в Україні була чи не вперше, адже раніше конкурсу витинанки окремо для дітей не було. У конкурсі взяли участь 165 учасників від 4 до 17 років з 12 міст України, серед яких Запоріжжя, Чернігів, Суми, Кривий Ріг, Прилуки, Дніпропетровськ, Черкаси, Херсон, Верхівцеве, Тернопіль, Київ, Бердянськ, смт. Царичанка. Увазі поціновувачів цього древнього мистецтва представлено 187 робіт, виконаних у техніці витинанки та вириванки. Найбільше робіт надійшло з Сум, Запоріжжя, Чернігова, Кривого Рогу. Вперше свої витинанки представили тернополяни – учні із ТЗОШ №19 Кузів Оленка («Чом ти не прийшов»), Шишковська Софія (Великдні дзвони дзвонять»), Попів Софія (А вже весна скресла»). Зазначу, що це перші великі роботи дівчаток і дебют у такого рівня конкурсі витинанок. Серед членів журі конкурсу відомі майстри витинанки Василь Корчинський (член НСХУ, м. Київ), Тарас Крамаренко (член НСМНМУ, м. Жашків, Черкаської області) та Ірина Зяткіна (член НСМНМУ, м. Бердянськ, Запорізької області). Роботи учасників вражають своїм різноманіттям, щирістю, гарним смаком. Коли розглядаєш дитячі роботи, усвідомлюєш, що і досі є інтерес до витинанки, до народних традицій, до фольклорної спадщини нашого народу. Хочеться аби щонайбільше дітей долучалося до мистецтва витинанки. Адже їм особливо корисні такі заняття. Витинанка розвиває дрібну моторику, просторове та творче  мислення, художній смак.

IMG_7231

IMG_7253

IMG_7251

Тарас Крамаренко і Людмила Бабіч- майстер петриківської витинанки

IMG_7246

IMG_7242

3 липня о 10.00 у міському виставковому залі відбувся круглий стіл на тему: "ВИТИНАНКА У СУЧАСНОМУ МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ТРАДИЦІЙ" за участю провідних майстрів мистецтва витинанки та членів журі Василя Корчинського, Тараса Крамаренка, Ірини Зяткіної.

 Якщо ви плануєте купувати матрац, зробіть це у Vegas.

IMG_7241

IMG_7239

IMG_7238

А урочисте нагородження переможців відбулося 4 липня 2015 року у приміщенні Міської виставкової зали. Наймолодшому учаснику конкурсу 4 рочки. Це Дарій Солодар. Він же посів друге місце у першій віковій категорії. Його «Коники-братики» такі зворушливі, справжні. Хто зна, можливо, ім’я цього маленького майстра стане згодом поряд із іменами видатних майстрів витинанки. Володаркою гран-прі стала 14-річна Датченко Любов, з м.Дніпропетровська.

IMG_7236

IMG_7234

IMG_7233

IMG_7232

Звісно, всі не можуть бути переможцями. але, як відзначило журі, усі роботи гарні, кожна по-своєму. І вибрати найкращі з такої величезної кількості робіт для журі було дуже складно. Участь у такому конкурсі це перша сходинка до успіху, це стимул вдосконалюватись.

Найтепліші і найприємніші спогади залишаться у мене про виставку. Найперше – це враження від дитячих робіт. Друге – це живе спілкування із майстрами. Адже ніякі книжки, Інтернет тощо не замінить живого спілкування із Майстром. Поради, зауваження до робіт, їх аналіз Майстром – це те, що потрібно і тим, хто починає займатися цим видом мистецтва, і тим. хто вже займається, але ще якось не виробив свій стиль, хто у пошуку, тим, хто вчить дітей мистецтву витинанки.

Хочеться подякувати організаторам виставки-конкурсу Маріанні та Валерію Любас, членам журі за хорошу організацію, приємне спілкування і побажати, щоб конкурс був першим але не останнім.

Усі світлини тут:

https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.724296801029669.1073741922.100003480661326&type=3&pnref=story

 А тут відео "Майстер-клас від Василя Корчинського":

https://youtu.be/-hamfUUcL7MІ як вам стаття?