:::: МЕНЮ ::::

Одне із семи чудес України

 Ось так звучить аллєгро Бузьких порогів. Знімала на мобільний:

http://youtu.be/6Dwl_DZ9uU0

Кілька років тому мені довелось побувати в унікальному місті на Вінничині. Насправді  в Україні є чудові місцини, куди, побувавши  хоча б раз, хочеться повернутись. Таким неймовірно красивим куточком є Бузькі пороги .

Є у нас така чудова ріка Південний Буг. Ця річка  – єдина не лише в Україні, а і в Центральній Європі річка, де пороги збереглися у своєму незміненому природному стані….Ріка ця рівнинна, але вона має високі скелясті береги і пороги. Саме через цю особливість Південний Буг дуже нагадує гірську ріку.

Я бачила річки Карпат, вони прекрасні. Але Південний Буг не поступається їм. Я закохалась  в нього, коли потрапила сюди,  на Бузькі пороги. Величезні брили граніту піднімаються над водою на висоту до півтора метра. Часто вони розміщені так близько, що можна перейти по них з одного берега на інший. Ну, звісно, на такий подвиг тоді я не наважилась. Адже вода між брилами тече з  такою великою швидкістю, з таким гуркотом і клекотом, що навіть трішки страшнувато, що послизнешся на гладкому від води камені, і зірвешся у  хвилі,  які понесуть тебе, як паперовий кораблик або тріску. 

Тож , якщо ти не екстремал, то краще милуватись з каменя на бурхливий потік і слухати його аллегро! А от для любителів гостріх відчуттів – сплав на човнах – це просто неймовірно! Довелось бачити таких відчайдухів. Чесно кажучи, трішки їм позаздрила.

Пороги – різноманітні і мінливі. І саме в цьому їх неповторна краса!. 

Лівоий  берег річкової долини від с. Канава до сіл Стрільчинці – Воробіївка має  короткі, але дужі стрімкі схили. А коло   с. Стрільченці Буг значно розширюється і робить досить крутий поворот. Пороги починаються зразу за кар’єром і п’ятьма  каскадами тягнуться майже на півтора кілометри. Декілька каскадів мають і Губницькі пороги. 

 На жаль, світлини я зробила на мобільний телефон, бо закінчилась картка пам'яті, але навіть на цих світлинах можна побачити красу Порогів. Хочу знову туди! 

 

 

DSC00773

DSC00791

DSC00790

DSC00782

DSC00781

DSC00780

DSC00779

DSC00777

DSC00776

DSC00775

DSC00774

DSC00792

 І як вам стаття?