:::: МЕНЮ ::::

Крафт-папір і листівки

Коли я почала виготовляти листівки, зустрілась із новим терміном, яке частенько вживають люди, котрі займаються скрапбукінгом та кардмейкінгом. Це крафт. Що ж таке крафт- папір і з чим його їдять? У загальному під крафт-папером мають на увазі високоміцний обгортковий папір. Він виготовляється з довговолокнистої слабопровареної сульфатної целюлози. Свою назву крафт-папір отримав від німецького слова «kraft» – сила.
Обгортковий папір використовується для загортання харчових продуктів, медикаментів, промислових виробів, також з нього роблять пакети під сипучі речовини, поштові конверти для бандеролей та листів. Обгортковий папір виготовляється з сульфатної целюлози або макулатури, і залежно від якості поділяється на марки – від А до Ж. Для харчових продуктів використовується тільки обгортковий папір марки А, а обгортковий папір марки Е, наприклад, застосовується виключно для промислових товарів.
У 1911 році була збудована перша фабрика з виробництва крафт-паперу у Флориді (США), в 1915 запатентовано картон для пакування рідин, а в 1935 р. вперше молочна фабрика його використовувала. Термостійкий картон було представлено в 1974 р. Поступово паперові пакети крафт набувають поширення і в Україні.
Ну, зрозуміло. що оминути увагою цей чудовий. на перший погляд зовсім непривабливий папір, не змогли творчі люди. І вони успішно знайшли йому застосування. А саме – використавши його для виготовлення сторінок альбомів, листівок, окремих деталей для дизайну своїх творів, зокрема квіточок, листочків.
Отож, я,як “чайник” у справі виготовлення листівок, теж вирішила спробувати попрацювати з цим диво-папером. Почала з виготовлення квіточок. Ось так :

img_3965

img_3966

img_3967

img_3968

img_3969

img_3971

img_3972

img_3973

img_3975

img_3976

img_3977

А ще можна затонувати пелюстки кавою:

img_3982

Трояндочки з того ж паперу:

img_3957

А ось така вийшла листівка:

Цю листівка “В рамку” за завданням блогу “ЗДД”. Рамка – з крафтового картону. Троянди і метелики також. Підкладка під рамку – тонований кавою папір, лляна мішковина. Основа листівки- папір для пастелі. По периметру – прошито.

3978-1

img_3980

А ця листівка за скетчем №14 від блогу “Зроби сам(а) :

3986-1

img_3987
Тут – крафтові квіточки, тонування кавою, мішковина, а фон – обкладинки із зошитів.Основа – папір для пастелі.І як вам стаття?