Сторінка восьма. Постаті
Усім нам безмежно пощастило. Після обіду на нас чекала зустріч із роботами прекрасних білоруських майстрів витинанки Вікторії Червонцевої та Вячеслава Дубинки. Перша виставка – У Обласному краєзнавчому музеї присвячена народному майстру Республіки Білорусь Вікторії Микитівні Червонцевій. Майстриня вважається засновником Молодечненської школи витинанки. Вона як педагог, майстриня розробила програму викладання витинанки для дитячих мистецьких шкіл і мистецьких середніх навчальних закладів. Вікторія Микитівна була мамою, Вчителем не лише для своїх донечок Наталії та Єлизавети, які тепер теж викладають у Музичному коледжі, продовжуючи її справу, але й для багатьох інших талановитих дітей. Серед них і Людмила Волкович-Борис – майстриня витинанки, яка навчає цьому прекрасному мистецтву учнів музичного коледжу ім.. М. Огінського. Дуже зворушливим було відкриття цієї виставки. І назва виставки символічна «Пелюстки пам’яті». Наталя Червонцева розповіла присутнім про свою маму, виступила подруга В. Червонцевої, її учні, які завітали на відкриття. А після цього ми мали чудову можливість оглянути неповторні витинанки Вікторії Червонцевої та її учнів.
Роботи майстрів Молдечненської школи відзначаються відмінною стилізацією, високою графічною культурою, лаконічністю форм і кольору. У них вдало поєднується народні традиції і сучасність.
Наступна зустріч із витинанковим мистецтвом – у будинку культури. тут відбулось відкриття ще однієї прекрасної виставки. Вона була присвячена пам’яті ще одного майстра – Вячеслава Дубинки. Зустріла відвідувачів вдова майстра.
Витинанки В. Дубинки – це неймовірний світ! Вони яскраві, життєрадісні. Це і сюжетні композиції з побутовими сценками, Дерева Життя із пташками, вити нанкові фантазії на теми поліських пісень, казок, приказок, архітектурні мотиви, рушники. Хоча зазвичай кольорова гама тільки чорно-біла, іноді – з додаванням червоного та інших кольорів, це лише ще більше надає витинанкам життєрадісності.
Широкий творчий діапазон В. Дубинки можуть підтвердити чотири творчі спілки, членом яких він був: художників, журналістів, письменників, майстрів народної творчості.
Після відвідання виставок, знайомства із видатними білоруськими майстрами витинанки захотілось заглибитись у нашу українську.
Багато світлин – на Фейсбук тут:https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.928640427261971.1073741977.100003480661326&type=3
ДАЛІ БУДЕ…
І як вам стаття?