:::: МЕНЮ ::::

Витинанка “Дерево життя із яблука”

 На прохання пані Наталі Совінської, з якою  я познайомилась під час проведення майстер-класу на безкоштовних курсах англійської мови, хочу поділитись майстер-класом з витинання. Маю надію. що це згодиться їй за океаном у Канаді, де вона тепер мешкає, і де є дітки, яких пані Наталя вчить усьому нашому рідному, українському.

 Незабаром світле свято – Спаса. Тож мені захотілось витяти дерево життя, але особливе- помістити його у вазон-яблуко. Яблуко- символ любові, життя, родючості, пізнання.Дерево життя символізує безсмертя, нескінченність життя, його різноманітність. Воно стоїть понад часом, об'єднує сучасне, минуле, майбутнє. Дерево життя ділиться на три частини ("світи"): коріння – підземний світ, стовбур – земний світ, крона, верховіття – небесний світ.  У верховіттях дерева гніздяться птахи.

 Для витинанки потрібно брати м'який папір але й достатньо щільний. Я беру здебільшого кольоровий папір для дитячої творчості ( для закладинок – офісний кольоровий, двосторонній).Мені подобається папір OLLI (виробник ТОВ "Деміс Канц", Україна, м. Київ). Витинаємо великі деталі звичайними ножицями, дрібні – манікюрними, для рукоділля, або ж ножами. Я здебільшого використовую ножиці для рукоділля з гострими кінцями. Головне – ножиці мають бути гострі. Ще знадобиться аркуш картону ( дизайнерського, або ж паперу для акврелі – щільного) для наклеювання витинанки, аркуш білого офісного паперу , з допомогою ми охайно наклеїмо її на основу . Клей ПВА, зубочистку або гостро застругану паличку, простий олівець.

1. Беремо аркуш кольорового паперу. згинаємо навпіл (кольором досередини).

IMG_0746

2. Простим олівцем малюємо половину дерева життя. Маємо справу іх осьовою симетрією. Малюнок розміщуємо вздовж згину. Промальовуємо великі деталі та дрібні. Замальовуємо ті частини. котрі мають бути вирізаними.

IMG_0747

3. Маленькими ножицями або ножем витинаємо спочатку дрібні деталі ( одночасно у складеному вигляді).

IMG_0748

 

IMG_0749

5. Далі більшими ножицями витинаємо контури більших детале. Хоча можна і тими ж ножицями.

IMG_0750

6. Розгортаємо витинанку і прасуємо гарячою праскою

IMG_0751

7. Перевертаємо витинанку і кладемо її кольором донизу на білий аркуш паперу такого ж розміру, якою буде основа ( картон), на яку будемо приклеювати.

IMG_0753

8. З допомогою гострої палички( зубочистки) наносимо клей крапочками на витинанку. Тут дуже важливо "не налити" клею. Не обов'язково. щобвся витинанка була намащена клеєм, як канапка. Витинанка має дихати ( звісно, це не стосується листівок з витинанками). А тим більше, витинанку поміщують зазвичай під скло.

IMG_0755

9. Коли витинанка намащена клеєм, акуратно розмістіть її на цьому білому аркуші, якщо вона зсунулась, так, як вона має бути на основі. Тепер берете основу ( картон. дизайнерський папір. папір для акварелі, пастелі) і обережно накладаєте лицем донизу на витинанку( починаєте від нижнього краю, чи збоку). Ви маєте сумістити нижній папір (допоміжний) і основу. А тепер обережно переверніть цей "бутерброд" і легенько зніміть допоміжний білий аркуш.

 

IMG_0758

IMG_0759

10. Ваша витинанка – на місці! Залишилось серветкою легнько забрати залишки клею і підклеїти ті частини витинанки. котрі явно не приклеїлись і їх можна зачепити. Теперп я кладу витинанку у файл і під прес на кілька годин. Клей ПВА довше сохне. А зберігати витинаки краще у файлах і в папках ( картонних).

 До речі , таким способом наклеювання витинанки  зі мною поділилась ще одна майстриня. На наступний раз покажу, як він працює на листівках.

Дякую за увагу. Рада буду, якщо комусь згодиться цей мій майстер-клас.

 

© Галина Дудар. 5 серпня  2015

 

 



2 коментарі

  • Відповіcти Наталія Совінська |

    Дуже дякую пані Галино за цікавинку. Обов'язково зроблю з канадськими дітьми і перешлю Вам наші результати. Будемо на звя'зку.

І як вам стаття?