Ось так звучить аллєгро Бузьких порогів. Знімала на мобільний:
Кілька років тому мені довелось побувати в унікальному місті на Вінничині. Насправді в Україні є чудові місцини, куди, побувавши хоча б раз, хочеться повернутись. Таким неймовірно красивим куточком є Бузькі пороги .
Є у нас така чудова ріка Південний Буг. Ця річка – єдина не лише в Україні, а і в Центральній Європі річка, де пороги збереглися у своєму незміненому природному стані….Ріка ця рівнинна, але вона має високі скелясті береги і пороги. Саме через цю особливість Південний Буг дуже нагадує гірську ріку.
Я бачила річки Карпат, вони прекрасні. Але Південний Буг не поступається їм. Я закохалась в нього, коли потрапила сюди, на Бузькі пороги. Величезні брили граніту піднімаються над водою на висоту до півтора метра. Часто вони розміщені так близько, що можна перейти по них з одного берега на інший. Ну, звісно, на такий подвиг тоді я не наважилась. Адже вода між брилами тече з такою великою швидкістю, з таким гуркотом і клекотом, що навіть трішки страшнувато, що послизнешся на гладкому від води камені, і зірвешся у хвилі, які понесуть тебе, як паперовий кораблик або тріску.
Тож , якщо ти не екстремал, то краще милуватись з каменя на бурхливий потік і слухати його аллегро! А от для любителів гостріх відчуттів – сплав на човнах – це просто неймовірно! Довелось бачити таких відчайдухів. Чесно кажучи, трішки їм позаздрила.
Пороги – різноманітні і мінливі. І саме в цьому їх неповторна краса!.
Лівоий берег річкової долини від с. Канава до сіл Стрільчинці – Воробіївка має короткі, але дужі стрімкі схили. А коло с. Стрільченці Буг значно розширюється і робить досить крутий поворот. Пороги починаються зразу за кар’єром і п’ятьма каскадами тягнуться майже на півтора кілометри. Декілька каскадів мають і Губницькі пороги.
На жаль, світлини я зробила на мобільний телефон, бо закінчилась картка пам'яті, але навіть на цих світлинах можна побачити красу Порогів. Хочу знову туди!
І як вам стаття?