Сьогодні -Всесвітній день лялькаря. Цікаво, що ідея відзначення цього свята виникла у відомого діяча лялькового театру з ірану Дживадо Золфагаріхо. У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він вніс цю пропозицію на обговорення. Пропозиція Дживадо жваво обговорювалась, учасники конгресу дискутували, але до якогось єдиного рішення так і не прийшли.
Лише через два роки по тому на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дату свята було визначено – 21 березня. саме 21 березня 2003 року вперше почали відзначати Міжнародний день лялькаря. Його святкують і лялькарі театрів, і колекціонери, і всі, хто любить ляльок – гратися ними, створювати їх.
У цей день вже кілька років поспіль у Тернопільському музеї-бібліотеці національної іграшки збираються ті, кому не байдужий цей унікальний винахід людства -ЛЯЛЬКА.
Сьогодні у музеї вперше представила свої неповторні авторські ляльки та іграшки майстриня Ольга Гасай. Від кожної її іграшки віє таким теплом, затишком. Кожна ляля -неймовірно гарна, загадкова, несхожа на іншу. Поряд з ними розташувалась ціла родина зайців, а поміж них – ведмедик.
До слова, про ведмедиків. На сьогоднішній виставці ще одна презентація -ведмежа. Тернополянка Надія Матіяш подарувала при святі музею свою м'якеньку веселу колекцію- ведмежат. Вони так ніби із багатодітної сім'ї – всі однакові і в той же час усі – різні. Кожен має своє заняття: той – рятувальник, інший – заплаканий турист із валізою, який. напевно. не хоче залишати Париж, той – спортсмен-саночник ( бо на санах), а он і весільна парочка танцює вальс… Дуже весела сімейка.
Сьогодні мене вразила ще одна унікальна колекція! Я не втрималась і перефотографувала її всю. Колекцію ляльок вперше привезли у Тернопіль із Великобережецького літературно-меморіального музею Олександра Неприцького-Грановського. Понад 100 різних ляльок розмістились на полицях у виставковій залі музею. Найдавніша лялечка датована 1913 роком, є лялька, виготовлена руками із клаптиків тканини у 1942 році , є ляльки із кукурудзяного листя, дерев'яних катушок для ниток. Одне слово – це треба бачити на власні очі! Тож завітайте до музею!
Ляльки із Великобережецького музею
Усі світлини тут: https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/photos_albums
Ведмедики із приватної колекції Надії Матіяш
Ляльки Олги Гасай
На згадку про зустріч
І як вам стаття?