:::: МЕНЮ ::::

Скоро – школа або Подарунок тому, хто любить читати, і не тільки

Перше вересня за кілька днів… Свято знань. А якщо свято, то потрібні подарунки школярам, особливо першокласникам, вчителям, вихователькам у садочку. І починається біганина в пошуках чогось особливого. А що особливе у нас можна знайти? Ні-чо-го! В кінці кінців, фантазії на більше не вистачає, як купити коробку цукерок”Маргарита” або букет квітів. До речі, наскільки я знаю, ніде в світі проблемою “Що купити на 1 вересня?” ніхто не переймається.

Традиція починати навчальний рік 1 вересня прийшла до нас в XV столітті з Візантії, де 1 вересня відзначали настання нового (не лише навчального) року. У цьому святкуванні був і духовний, і світський сенс. Духовний — тому, що візантійські богослови і мислителі передбачали, що Бог приступив до створення світу саме 1 вересня, а значить, з цього дня почався і сам відлік часу. Світський (мирський) сенс полягав у тому, що до вересня закінчувалися всі польові роботи. Одружившись з останньою візантійською принцесою, великий князь Іван III в 1492 році оголосив 1 вересня початком нового року (Новолєтієм), зробивши його офіційним церковно-державним святом.

Ну а коли ж починають вчитися діти в інших країнах? 1 вересня відкриваються двері шкіл в Чехії, Росії, Білорусії, в країнах Прибалтики. А ось у дітей в Німеччині немає чіткого графіку початку навчального року: у кожній з 16 федеральних земель заклади починають працювати протягом серпня — вересня. В Іспанії в різних провінціях навчальний рік також починається по-різному, залежно від термінів збирання врожаю, проте затягувати пізніше більш ніж до 1 жовтня суворо заборонено. В Італії навпаки, лише з 1 жовтня починають відвідувати школу. У Франції немає чіткого терміну Дня знань. З середини серпня починають вчитися діти в Данії, а в Англії, Канаді і США навчальний рік завжди починається в перший вівторок вересня. У Японії вирішили, що початок навчання — це дуже весело, і починають новий навчальний рік 1 квітня.

Але повернемось до подарунків. Якщо вже у нас вітають з цим святом (ну, вітають, напевне, всюди), то й, зазвичай щось та й дарують. За океаном , та і в Європі дуже цінують подарунки, зроблені своїми руками. Поки що у нас це не дуже прижилось. А шкода… Адже будь яка, навіть найменша річ, зроблена власноруч, – це подарунок, в який вкладена душа і тепло. А тому він дорожчий за ті самі цукерки чи щось інше. Квіти -гарний подарунок, але вони зів’януть, цукерки -з’їдять, гроші – розійдуться, а якщо подарують що-небудь оригінальне, ще й ексклюзивне( а ексклюзивною , я вважаю, може бути тільки виріб ручної роботи), то це запам’ятається і збережеться надовго, може, й назавжди. Якось, будучи в гостях у своєї давньої подруги (ми дружимо ще із студентських часів), я побачила у неї подаровані їй колись дуже давно на день народження прихватки, зшиті мною із кольорових клаптиків . (Може, хтось усміхнеться, мовляв, теж мені подарунок). А знаєте, приємно було. Подруга тоді сказала, що гроші б давно розійшлися, а такі милі дрібнички лишаються. Візьмеш – і згадаєш людину, котра тобі їх подарувала.
Отож, якщо Бог не обділив вас фантазією, вправними руками, робіть друзям ,близьким, знайомим, колегам, дітям приємні теплі дарунки.

Дарую ідею –Веселковий набір закладинок – витинанок у футлярчику ( із обкладинок старих зошитів,страх як люблю їх!))
Такий набір згодиться і першокласнику, і шефу, і другові чи подрузі, яка любить читати книги (не в електронному варіанті), і улюбленій вчительці. Як зробити такі закладинки, я вже писала. А сьогодні – нові закладинки і футлярчики – нові скрапоробки.

Як зробити футлярчик?

Декоруємо:

А тепер мої нові закладинки(ще незаламіновані):



І як вам стаття?