:::: МЕНЮ ::::

Жовто-блакитні голуб’ята для бійців від дітлахів з “Дивосвіту”

Після невеликої перерви повернулась у Літню дитячу школу «Дивосвіт». Сьогодні вирішили пооригамити ( тут довелось трошки про мистецтво оригамі дітлахам розповісти. бо, виявляється. не всі знають). Спинилась на голубах. Чому саме на голубах?

Усім відомий цей птах. Та, мабуть, не кожний знає про значення його для людей. У «Звірослові» наша землячка Лілія Мусіхіна описує про те, що найдавніші зображення голубів було знайдено у Месопотамії і датуються вони 6-5 тисячоліттями до нашої ери. Здавна голуби були жертовними птахами і священними. А ще вони втілювали Будівельників світу. До слова, в українських колядках голуб чи три голуби – також істоти, які брали участь у створенні світу. У стародавній колядці співалось, як три голуби пірнали у море і виносили з нього три камені: Золотий, Срібляний та Мідяний.

А «з Золотого Сонце постане

А з Срібляного Ясен Місячик

А з Мідяного Дрібні Зірочки».

Голубів заборонено було вбивати, бо за вбивство голуба боги карали людину тим, що в її господарстві не множилася худоба.

До голуба часто зверталися у колискових піснях, голуби з давніх – давен асоціювались із коханням і вірністю. Тому ми і зараз зустрічаємо їх на рушниках, на весільних короваях.

Голуби мають дивовижну здатність повертатися здалеку додому, до рідного гнізда. Тож недарма цим користувались люди ще в глибоку сиву давнину. Греки, римляни, єгиптяни, перси, євреї залишили нам у спадок письмові джерела, в яких описували цю неймовірну здатність голубів, яку використовували для поштових відправлень.

До слова, українські козаки послуговувались соколиною поштою. А українське прислів’я гласить: «Козак як голуб: куди не полетить, там і пристане».

Вперше голуб миру, точніше голубка миру побачила і облетіла світ у 1949 році. Її автором був видатний художник Пабло Пікассо. Цей символ миру облетів усю планету. У сучасному світі ми знаємо про традицію випускати голубів миру, зокрема традиція випускати голубів на площі Святого Петра з'явилася при покійному папі Іванові Павлові II. Як правило, для цього до папи запрошують дітей з італійського католицького товариства і після виступу папи дають їм випустити білих голубів, які повинні символізувати прагнення до миру. Усі пам’ятають, як цього року ворон атакував голубів, випущених Папою Римським після молитви за Україну.

Голуби приводять людей до згоди і єднання. З давніх часів вважалося, що душа людини відлітає на небо в образі голуба. Може, не випадково їх часто називають святими птахами? 

Але повернемось у Літню школу. Сьогодні дітлахи робили двох голубів у техніці оригамі блакитного і жовтого – у національних кольорах (до речі, вони самі це запропонували). Дуже постарались, адже пташки знову полетять до бійців на Схід. Маленькі жовто-блакитні посланці миру, любові, вірності, зроблені маленькими дитячими руками і вкладені у саморобні конвертики з теплими словами, так необхідні нашим захисникам. Летіть, голуб’ята, несіть бійцям нашу любов, підтримку. Ми чекаємо на вас, дорогі наші захисники, живих, здорових і обов’язково з перемогою. Ми віримо у вас! 

 

IMG_0384

IMG_0386

IMG_0388

IMG_0389

IMG_0404

IMG_0406

 

За роботою дітлахів довго  спостерігав чорношкірий студент і врешті -решт не витримав – підбіг до столу, попросив аркуш паперу для оригамі. Щоправда, він зробив човник. Мабуть. дуже йому наш став подобається із катерами.

IMG_0411

Більше світлин  на Фейсбуці : https://www.facebook.com/lelitka.lelitka/media_set?set=a.540093706116647.1073741877.100003480661326&type=3&uploaded=37

IMG_0407



І як вам стаття?