:::: МЕНЮ ::::

Зайчикам – зайчики

Як мама часто називає свою дитину? Пташечка, зозулька, зайчик… Які іграшки полюбляють діти? Кого беруть у ліжко, вкладаючись спати? Найчастіше – зайчиків, ведмедиків.

Для маленької дитини обов’язково  робили  маленький оберіг “зайчика”. Якщо потрібно  було залишити дитину саму, то, щоб їй не було сумно або страшно, на пальчик їй  надягали  зайчика, і  дитина  вже не була самою  – вона була з  оберегом, другом та іграшкою  одночасно.

Ну, а мої п’ятикласники вже не дуже маленькі діточки, але тим не менше зайчиків творили весело! Такий собі заячий хоровод вийшов!

Такого зайчика можна і над колискою повісити, і на ялинку. А головне. щоб його зробити. не потрібно ні часу багато. ні особливих матеріалів. Всього- навсього – прямокутний клаптик тканини, нитку і трохи синтепуху, вати або обрізків тканини. А ще гарного настрою. Ось такий рецепт- майстер-клас. І настрій він піднімає не лише дітям, а й дорослим.

Як зробити таку забавку, читайте у моєму блозі тут
:http://lelitka-inspiration.blogspot.com/search/label/%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BA

img_3700 img_3712_0img_3709img_3707img_3706img_3705img_3701img_3712img_3715img_3713

img_3717
Що стосується вухатого, то для українців він був і залишається твариною-символом. Його зображення зустрічається навіть на вишиваних сорочках. Про нього є безліч складених народом казок, приказок, прислів’їв. ЗАЄЦЬ – символ рухливості і плодючості. Він настільки рухливий, що миготіння відбитих сонячних променів так і називають – «зайчики». Саме від цієї його риси народилось словосполучення “сонячні зайчики”, яких ми так полюбляємо пускати з допомогою дзеркальця. Однак, рухливість зайця далеко не від надміру енергії, а від полохливості і постійної боязні та страху перед небезпеками. А єдиний заячий засіб порятунку – його швидкі ноги. Недарма кажуть, що зайця язиком не доженеш. Та й плодовитість також не від розкошів, а з необхідності зберегти свій рід все новими хвилями дітонародження, бо надто багато беззахисного заячого племені гине…

За повір’ями, зайця створив сам чорт. Тому слід знати, що заєць, котрий перебіг вам дорогу, – то витівка лукавого. Краще повернути назад або обійти…Ну, майже як про чорного кота!

А тепер, як завжди , трохи заячого українського фольклору:

Видно зайця по вухах

Де в бога заєць, де в чорта охотник.

Далеко куцому до зайця.

За двома зайцями погнався – з пустими руками зостався.

Зайця ноги носять, вовка зуби годують.

зловив зайця за хвіст.

І в зайця зимою щастя, бо не кожен шубу має.

І заєць смілий. коли лев у клітці.

Лаяв заєць вовка, тільки вовк того не чув.

Не давай зайцеві моркву берегти, а лисиці – курей.

Надарив Бог зайця хвостом.

А це вже для дорослих.

Заєць — чоловічий еротичний символ, пов’язаний із молодим Місяцем (на зростання), фалічний знак. Недаремно його зображення є логотипом Плейбоя. Відомий у весільних піснях та казках мотив женіння зайця з куницею. Зображенням зайця і місяця прикрашають весільний коровай. Відомі також булочки та печиво у вигляді зайців.

Стрибаючий заєць мас фалічну еротичну символіку. На весіллях та на святі Калити, пов’язаному з парубочими ініціаціями, танцюють танець “Зайчик”, перестрибуючи через кочергу і рогача, що покладені навхрест. У А у Галичині відомий весільний танець “Заєць”, який танцюють, підстрибуючи з пучком соломи в зубах, імітуючи заячі вуса.

Часто на дитяче запитання про те, звідки беруться діти, говорять, що їх приносить зайчик. Сон про пійманого зайця означає вагітність жінки. В одній з українських казок розповідається, як чоловік відібрав у зайця яблуко, яким поділився зі своєю жінкою. Від того яблука народився син. Отож, заєць є символом родючості.



І як вам стаття?

Розробка та дизайн Acsy.te.ua

Інформація, яка міститься на цьому сайті у вигляді текстів, зображень та інших матеріалів, є власністю автора, і розташована на сайті на підставі авторського права.
Ви можете використовувати матеріали, що містяться на сайті, в некомерційних цілях – особистих та інформаційних. Публікація будь-якого матеріалу з сайту на інших ресурсах повинна обовязково містити посилання на цей сайт.
Будь-яке відтворення, продаж або розповсюдження інформації, розташованої на сайті, в комерційних цілях забороняється та переслідується згідно із відповідним законом.